Audyt ergonomiczny we Wrocławiu

Mniej bólu kręgosłupa naszych klientów, lepszy komfort i jakość pracy – to misja naszej firmy od 8 lat. Właśnie dlatego oferujemy konsultacje ergonomiczne we Wrocławiu i na terenie całej Polski, dzięki którym możliwa jest poprawa jakości miejsca pracy.

Miejsce pracy każdej osoby w firmie powinno spełniać określone wymogi. Zaliczają się do nich między innymi: dbałość o komfort, bezpieczeństwo, a przede wszystkim zdrowie każdego pracownika. Ergonomiczne miejsce pracy to takie, które jest dostosowane do psychofizycznych zdolności i predyspozycji każdego człowieka.

W trakcie ErgoKonsultacji pracodawca dowie się, w jaki sposób przystosować stanowisko, żeby było jak najbardziej przyjazne dla pracownika.

Dlaczego jest to takie ważne? Rozwiązania ergonomiczne w pracy pozwalają uniknąć bólów różnego pochodzenia. Dolegliwości te bardzo często są przyczynami zwolnień lekarskich i nieobecności w pracy, które przekładają się na straty dla całego przedsiębiorstwa.

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są odpowiedzialne za przeszło 36  mln dni absencji chorobowych rocznie (wg danych ZUS za 2014 6 r.). Wybierając ergonomiczne meble do biur czy stosując ergonomię w miejscu pracy, można skutecznie obniżyć te wskaźniki. Będzie to miało pozytywny wpływ nie tylko dla pracownika, ale również dla całego przedsiębiorstwa.

Jaka jest wizja? Poprzez wdrożenia ergonomii w firmie i w życiu codziennym można skutecznie zapobiegać chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, a także znacząco poprawiać komfort pracy i jej efektywność. Ergonomiczne, czyli przyjazne dla człowieka miejsce pracy, tworzymy zarówno w firmach produkcyjnych różnych branż, jak i w biurach, a także w domach.

Usługi ergonomiczne we Wrocławiu - jak działamy?

grupa koncept

1. Przeprowadzamy audyty ergonomiczne:

I. Diagnozujemy, jak układ stanowiska pracy, czy jej organizacji, wpływa na ludzi pracujących w danym miejscu.

II. Dajemy receptę, czyli proponujemy realne rozwiązania ergonomiczne (organizacyjne, sprzętowe, szkoleniowe), które warto wdrażać.

III. Dajemy narzędzia, tj. dostarczamy wiedzę i umiejętności, prowadząc warsztaty ergonomiczne dla pracowników. W razie potrzeby wyposażamy firmę w ergonomiczne meble biurowe, maty ESD czy maty antyzmęczeniowe.

2. Szkolimy

I. Prowadzimy szkolenia dla pracowników z ergonomii we Wrocławiu, ponieważ wierzymy, że dzięki temu pomożemy im zbudować dobre nawyki. Na takich szkoleniach motywujemy oraz uczymy, jak wykorzystywać przerwy w pracy i jakie ćwiczenia warto wykonywać.

II. Monitorujemy efekty – interesuje nas pozytywna zmiana, efekt i pomagamy go osiągnąć współpracując tak długo, jak jest to potrzebne

3. Wyposażamy

I. Dobieramy i dostarczamy biurowe meble ergonomiczne, dzięki którym codzienna praca nie będzie powodowała uciążliwych bólów kręgosłupa ani nie spowoduje uszczerbków na zdrowiu. Zakup mebli, czy mat antyzmęczeniowych, ma być opłacalną inwestycją w dobrostan pracowników, a nie tylko kosztem dla firmy. Dlatego dbamy, by dobrze dopasować sprzęt do potrzeb indywidualnych użytkowników i pokazujemy, jak z niego prawidłowo korzystać.

Zapraszamy do zapoznania się jakie usługi ergonomiczne oferujemy.

Rekomendują nas!