Audyt ergonomiczny w firmie

Audyty przeprowadzamy w firmach z różnych branż oraz o odmiennej specyfice pracy. Każdy audyt ergonomiczny daje pogląd, co należy w danej firmie zmienić czy poprawić, żeby dane stanowisko było jak najbardziej przyjazne pracownikowi.

Audyt ergonomiczny w firmach produkcyjnych – jak działamy?

Żeby właściwie zdiagnozować potrzeby naszych Klientów, przeprowadzamy audyt ergonomiczny. Na jego podstawie monitorujemy obecny stan rzeczy w danej firmie, a także proponujemy konkretne rozwiązania, aby poprawić miejsca, gdzie otrzymaliśmy niezadowalające wyniki.

  • Na początku diagnozujemy, jak układ stanowiska pracy, czy jej organizacja, wpływa na ludzi pracujących w danym miejscu.
  • Dajemy receptę, czyli proponujemy realne rozwiązania (organizacyjne, sprzętowe, szkoleniowe), które warto wdrażać.
  • Dajemy narzędzia, czyli: przeprowadzamy szkolenia z ergonomii dla pracowników, wyposażamy stanowiska, wspieramy organizację podczas całego procesu wdrożenia zmian oraz monitorujemy efekty wdrożeń.

Metody audytu zależą od specyfiki pracy w danym miejscu, celów do osiągnięcia i czasu, jaki można przeznaczyć na analizę. Przykładowe metody, którymi pracujemy, to: NIOSH, REBA, RULA, KIM, EAWS, JSI, ART, OWAS, analiza MSD i inne.

Audyty ergonomiczne w biurach

Dla pracowników biurowych przeprowadzamy konsultacje ergonomiczne online lub bezpośrednio w biurze. Doradzamy, jakie ergonomiczne meble do biur będą najlepsze oraz wskazujemy, w jaki sposób korzystać z nich prawidłowo.  Co więcej, podpowiadamy również jakie maty antyzmęczeniowe dla biura będą najbardziej odpowiednie.

ErgoKonsultacja w prosty i szybki sposób daje niezbędne informacje, dzięki którym można uzyskać prawidłowo wyregulowane stanowisko pracy.

Pracujemy dla praktyków i praktykami. I takie też są nasze usługi – osadzone w rzeczywistości, w jakiej porusza się klient. Jednocześnie pomagamy wdrożyć nasze sugestie i monitorujemy ich efekty.