Audyt ergonomiczny we Wrocławiu

Mniej bólu kręgosłupa naszych klientów, lepszy komfort i jakość pracy – to misja naszej firmy od 8 lat. Właśnie dlatego oferujemy konsultacje ergonomiczne we Wrocławiu i na terenie całej Polski, dzięki którym możliwa jest poprawa jakości miejsca pracy.

Miejsce pracy każdej osoby w firmie powinno spełniać określone wymogi. Zaliczają się do nich między innymi: dbałość o komfort, bezpieczeństwo, a przede wszystkim zdrowie każdego pracownika. Ergonomiczne miejsce pracy to takie, które jest dostosowane do psychofizycznych zdolności i predyspozycji każdego człowieka.

W trakcie ErgoKonsultacji pracodawca dowie się, w jaki sposób przystosować stanowisko, żeby było jak najbardziej przyjazne dla pracownika.

Dlaczego jest to takie ważne? Rozwiązania ergonomiczne w pracy pozwalają uniknąć bólów różnego pochodzenia. Dolegliwości te bardzo często są przyczynami zwolnień lekarskich i nieobecności w pracy, które przekładają się na straty dla całego przedsiębiorstwa.

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są odpowiedzialne za przeszło 36  mln dni absencji chorobowych rocznie (wg danych ZUS za 2014 6 r.). Wybierając ergonomiczne meble do biur czy stosując ergonomię w miejscu pracy, można skutecznie obniżyć te wskaźniki. Będzie to miało pozytywny wpływ nie tylko dla pracownika, ale również dla całego przedsiębiorstwa.

Jaka jest wizja? Poprzez wdrożenia ergonomii w firmie i w życiu codziennym można skutecznie zapobiegać chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, a także znacząco poprawiać komfort pracy i jej efektywność. Ergonomiczne, czyli przyjazne dla człowieka miejsce pracy, tworzymy zarówno w firmach produkcyjnych różnych branż, jak i w biurach, a także w domach.