Szkolenia z ergonomii

Ergonomia to nie tylko odpowiednio przygotowane stanowisko pracy, ale również wiedza, dotycząca tego, w jaki sposób właściwie z niego korzystać. Takie umiejętności pozwalają zadbać o swoje zdrowie oraz uniknąć bólów kręgosłupa.

Właśnie dlatego oferujemy szkolenia z ergonomii, w ramach których uczymy podstawowych zasad ergonomicznych oraz ich praktycznego zastosowania na stanowisku pracy.

Szkolenia z ergonomii dla biur i kadry zarządzającej – Wrocław

Szkolenia dla pracowników biurowych kierowane są głównie do tych osób, które mają siedzący tryb pracy i większość czasu spędzają przed komputerem. Tego rodzaju warsztaty z ergonomii adresowane są do specjalistów, pracowników biurowych, kadry zarządzającej czy kierownictwa wyższej rangi.  W trakcie szkoleń uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób stworzyć ergonomiczne miejsce pracy i jak się zachowywać w ciągu dnia, by zachować wysoką efektywność i dobre samopoczucie.

Najczęściej wybierane cele szkoleń:

 • Pogłębienie wiedzy na temat tego, w jaki sposób rozwiązania ergonomiczne w miejscu pracy wpływają na pracownika.
 • Nabycie podstawowych umiejętności: wykrywania oraz rozwiązywania problemów
  w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa pracy.
 • Uzyskanie podstawowych umiejętności projektowania stanowisk oraz organizacji pracy, które będą przyjazne dla użytkownika.
 • Nauka oceniania prawidłowości zaprojektowania stanowisk pracy z punktu widzenia ergonomii (wybrane metody, np. NIOSH, REBA, RULA, OWAS, JSI, KIM, ART, analiza MSD i inne).

Program warsztatów z ergonomii jest opracowywany indywidualnie dla każdego Klienta,
stosownie do specyfiki pracy i zdiagnozowanych potrzeb. Uczymy się i ćwiczymy na przykładach z miejsca pracy Klienta. Po zajęciach uczestnicy mają konkretną wiedzę i umiejętności, a także przydatne w dalszej pracy, dane z analizy wybranych stanowisk.

Szkolenia pracowników produkcyjnych

Dla zdrowych pleców pracowników produkcyjnych oferujemy również warsztaty z ergonomii dla pracowników liniowych różnych specjalności. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ wpływa na zminimalizowanie bólów kręgosłupa, a także rąk i nóg, tak powszechnych przy tego rodzaju zajęciu.

Najczęściej wybierane cele szkoleń:

 • Pogłębienie wiedzy na temat potrzeby stosowania rozwiązań ergonomicznych w miejscu pracy
 • zachęcenie pracowników do podjęcia działań chroniących ich własne zdrowie
 • praktyczna nauka prawidłowych technik transportu ręcznego
 • nauka wybranych ćwiczeń pomocnych w codziennej pracy, przeciwdziałających nadmiernym przeciążeniom organizmu

Program szkolenia pracowników produkcyjnych opracowujemy, uwzględniając specyfikę pracy firmy oraz zdiagnozowane potrzeby.

Uczymy się i ćwiczymy na przykładach z miejsca pracy Klienta. Po zajęciach uczestnicy mają konkretną wiedzę i umiejętności, a także sporą dawkę motywacji do stosowania poznanych zasad.

Szkolenia pracowników działu IT

Szkolenia z ergonomii są potrzebne także specjalistom IT, zajmujących się projektowaniem stron internetowych i aplikacji użytkowych.

Najczęściej wybierane cele szkoleń:

 • Przedstawienie w praktyce technik testowania i zapewnienia jakości użytkowej projektów informatycznych
 • Nauka zasad projektowania oprogramowania zorientowanego na użytkownika i tworzenia aplikacji przyjaznych użytkownikowi (user fiendly apllication)
 • Ćwiczenia z metod doskonalenia ergonomii i użyteczności rozwiązań informatycznych

Szkolenia pracowników z działu IT jest opracowywane z uwzględnieniem specyfiki pracy w danej organizacji oraz zdiagnozowanych potrzeb.